Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Zbawiona dwunastka

W sobotę 28.03.2009 r. odbył się chrzest. Niesamowita uroczystość i wielka radość! Bo przecież nowe dusze zostały zbawione. Piękna liczba – dwanaście osób. Wcześniej słyszeliśmy ich poruszające świadectwa.

Sala wypełniła się ludźmi. Oprócz braci i sióstr z naszego zboru, ale też ze zboru pabianickiego (dwie chrzczone osoby pochodziły z Pabianic) na nabożeństwo przyszli nasi znajomi, członkowie rodzin. Kazanie wygłosił pastor Kazimierz Sosulski. Zespół entuzjastycznie prowadził zgromadzonych w uwielbieniu dla Pana.

W końcu przyszła chwila, na którą wszyscy czekaliśmy – zanurzenie w wodzie. „Czy wierzysz, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym?”, „Czy wierzysz, że On zmarł za twoje grzechy i zmartwychwstał dla twojego usprawiedliwienia?”, „Czy pragniesz służyć Panu Jezusowi przez całe życie?” – padały pytania. Każdy osobiście odpowiadał tak, jak mu serce dyktowało:

– Tak, wierzę!

– Tak, pragnę!

– Amen! – krzyknęła jedna z najmłodszych sióstr.

„Dzień to był najpiękniejszy, który Bóg mi dał, gdy moim Zbawicielem Chrystus Pan się stał” – nucił zbór, po tym jak kolejne osoby były zanurzane na znak wyznawanej wiary.

Dodaj komentarz