Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Mnóstwo radości i muzyczny talent

Również mówione słowo poruszyło pastor Høghaug: — Piotr Karaś, w swoim przekazie, jest bardzo bezpośredni, naturalny i szczery.

Dali z siebie wszystko co najlepsze

 
Piotr i reszta zespołu z Łodzi, z Jolą, Ewą, Joanną i Tomaszem, dawali z siebie wszystko  w każdym koncercie – niezależnie od  ilości  przybyłych  na koncert osób. Chcieli poruszyć i błogosławić słuchaczy, i byli w stanie to czynić, ponieważ łączą duży profesjonalizm z  sercami  płonącymi dla Chrystusa.
 
Mocne doświadczenia
 
Kościoły wybrane na koncerty i spotkania z ludźmi, dostarczyły Piotrowi sporo refleksji i nowych doświadczeń:
— Byliśmy w Filadelfii, w Høland i doświadczyliśmy tam, jak sama nazwa sugeruje,  braterstwa.  W Fagernes  był Syjon, co oczywiście kojarzyło mi się z Bożą obecnością. W Eidsvoll z kolei, mieliśmy koncert w Håpet (z norw. nadzieja) – szczególne miejsce dla nas,  przybywających  z  Misji Nowa Nadzieja.
 
I – jak to wspaniale ujęła pastor  po koncercie w Hurdal – wszędzie doświadczanie Bożej świętości.
 
Poza tym wszystkim, jest  na prawdę wspaniałym doświadczeniem móc odwiedzać kościoły różnych denominacji – babtystów, luteran, zielonoświątkowców. —  To  dobry obraz chrześcijańskiej jedności – powiedział Piotr.
 
Duże wsparcie
 
Oprócz muzyki i jasnej prezentacji Ewangelii, była również odpowiednia informacja o misyjnej pracy wśród alkoholików, bezdomnych i biednych. Te informacje dotknęły słuchających. Zebrano około 23.000 NOK – ok.9.500 PLN. To takie ważne dla finansowania służby w Łodzi.

Fot.: Asmund Kilde

Na zdjęciu: Koncert w zielonoświątkowym zborze w Høland

Dodaj komentarz