Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Byliśmy w Betlejem

„Podróż do Betlejem” – to tytuł spektaklu Bożonarodzeniowego, który co roku odbywa się w Zakościelu k. Inowłodza. W sobotę 5.01.2019 r. wyruszyliśmy tam razem autokarem (ponad 50 osób, tyle ile mieścił autokar, nie licząc osób które dojechały autem).

„Podróż do Betlejem” to niezwykłe, interaktywne widowisko świąteczne, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi. Widzowie są częścią przedstawienia. Gdy wchodzą do Betlejem nic już nie wyglada tak samo, ponieważ są przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując do Betlejem doświadczaliśmy wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Wysłuchaliśmy Świątecznego koncertu. Poznawaliśmy postacie biblijne, stając się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzysząc im w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.

Co roku w “Podróży do Betlejem” uczestniczy kilka tysięcy osób z całej Polski. Wydarzenie relacjonowały m.in. TVP Łódz, TVN24, Superstacja, RMF FM. Widowisko przygotowane jest przez Fundację Proem we współpracy z Savannah Christian Church, Georgia USA. Tylko tej soboty w Zakościelu pojawiło się ponad 2 tys. osób!

Poniżej fotorelacja: