Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Wstań i chodź!

„Stań prosto na nogach swoich!” (Dz 14,10) – to wezwanie kieruje dziś Bóg do Kościoła. Żeby stanąć prosto na nogach, musisz jednak najpierw uklęknąć przed Jego Tronem – mówił w niedzielnym zwiastowaniu pastor Piotr. Znów razem wywyższaliśmy Chrystusa. Bóg dotykał serc. Leczył choroby (jeden z braci po skończonym nabożeństwie zaświadczył o uzdrowieniu nogi, które miało miejsce podczas nabożeństwa). Cieszyliśmy się wspólnotą, modliliśmy o siebie oraz o pastora z żoną, którzy udają się w podróż do Kanady.

– Apostoł Paweł, który jeszcze przed chwilą – w Listrze – dostrzegł przebłysk wiary u  człowieka cierpiącego na bezwład nóg, za chwilę ukamienowany, wywleczony za miasto (14,20), sam musi powstać i kroczyć w mocy Ducha Świętego – mówił kaznodzieja. – To jest zwycięski Kościół! Kościół Jezusa, którego bramy piekielne nie przemogą (Mt 16,18). Kościół zmagający się z przeciwnościami, jednak tryumfujący. Kościół pragnień i planów samego Boga, którego tajemnicę wyjawił uczniom Pan Jezus pod Cezareą Filipową, okolicą słynącą z bezmiaru pogaństwa i bałwochwalstwa. – Czy masz dziś dość wiary (zob. Dz 14,9), by przyjąć to, co Pan ma dla ciebie? Stań na nogi! Nie poddawaj się. Może wielokrotnie walczyłeś o innych – dziś kościół walczy o ciebie (por. Dz 14,20). Może znalazłeś się w niewyobrażalnie trudnej sytuacji – bramy piekielne cię nie przemogą! Jest jednak jeszcze jedno ważne zaproszenie, które kieruje do nas Bóg. Żeby stanąć prosto na nogach, musisz najpierw uklęknąć przed Jego Tronem. Przyjdź przed Boży tron. Doświadcz spotkania z Jezusem, który kładzie na tobie prawicę swoją (symbol władzy, panowania) i mówi: „Nie lękaj się! Ja jestem pierwszy i ostatni i żyjący. Byłem umarły lecz oto żyje, i mam klucze śmierci i piekła” (Obj 1,16-17).

Po skończonym nabożeństwie spotkaliśmy się gronie członków zboru. Podjęliśmy decyzje dotyczące uzupełnienia składu Rady Starszych na bieżącą kadencję oraz zborowej Komisji Kontrolującej. Do grona RS dołączyli bracia Witold Ignaczak i Dariusz Pomorski. Do KK: Piotr Rydzewski oraz Piotr Michalski. Módlmy się o Boże wyposażenie i prowadzenie dla przywództwa naszej wspólnoty. 

Zapraszamy na kolejne nasze spotkania w bieżącym tygodniu:

PN 18:30 – modlitewne

ŚR 18:00 – nabożeństwo

SB 15:00 – spotkanie i nocka dzieci pt. „Nie weźmiecie, nie będziecie…”

SB 17:00 – młodzieżowe 

ND 11:00 – nabożeństwo z usługą gościa, pastora Piotra Dampsa z Pułtuska.

Niech Bóg Was błogosławi!