Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Żyć dla Bożej chwały

– Każdy z was jest stworzony do czegoś większego niż to, co ten świat ma do zaoferowania – mówił w niedzielny poranek gość ze Szwajcarii, pastor Lukas (całe kazanie wygłosił posługując się płynnie językiem polskim) – Nadrzędnym celem człowieka jest chwalić Boga i radować się Nim na wieki. „Gdyż z Niego, poprzez Niego i ku Niemu jest wszystko; Jemu chwała na wieki” (Rz 11,36). Podczas nabożeństwa pieśniami usługiwała także jego żona Debora oraz – świadectwem – gość z Niemiec, brat Irek.
– W szkole większość nas brała udział w grze, gdzie wszyscy udają, że wiadomo, kto stoi wyżej, a kto niżej w hierarchii – słyszeliśmy w głoszonym kazaniu. – Wszyscy wiedzą, kto jest ogólnie uważany za fajnego, za atrakcyjnego, a kto za brzydkiego, za ofiarę. Świat wcześnie nauczył nas bezlitosnego sposobu myślenia: niektórzy ludzie są bezwartościowi, niektórzy są godni pogardy, niektórzy są godni pożałowania. Jako chrześcijanie mówimy „Nie!” dla takiego myślenia. Każdy z nas został obsypany darami. Nawet jeśli nie jesteś najlepszy i najpiękniejszy, zostałeś obsypany darami od Boga. Natomiast prawdziwie czcimy Boga nie myśląc wysoko o sobie samych, lecz o Nim. W naszej kulturze popularna jest autopromocja, obsesja samym sobą. W języku biblijnym można by powiedzieć: każdy rozsławia swoje własne imię, każdy oddaje własnej osobie cześć. I tutaj znowu świat bez Boga jest bezlitosny. Tam, gdzie ludzie robią sobie wielkie imię i podziwiają samych siebie bezwstydnie, inni zaczynają sobą gardzić. Ale my, chrześcijanie, nie powinniśmy się wzorować na kulturze, ale na Chrystusie i Jego słowu i w ten sposób kształtować kulturę.
Lukas jest reżyserem, absolwentem łódzkiej filmówki. W czasie studiów (piętnaście lat temu) w Polsce uczęszczał do naszego zboru, tu także się ochrzcił. Studiował później w Bazylei i w Zurichu, odnajdując powołanie do służby pastorskiej. Całe kazanie wysłuchać można na naszym kanale YouTube i grupie FB. Zapraszamy serdecznie!