Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Błogosławione uwielbienie

Gdy zewsząd dochodzą wieści wojenne, gdy wydaje ci się, że jesteś bezsilny i bezradny („myśmy bezsilni… nie wiemy też, co czynić” – zob. 2 Krn 20,12) – zwróć się, jak Jehoszafat do Pana (2 Krn 20,3-4) i szukaj Bożego oblicza! Zbierzmy się razem (w. 4), zawołajmy do Niego „z głębi naszego ucisku” (w. 9) i oczekujmy spokojnie na Bożą odpowiedź, Jego działanie. Tak mówi do nas Pan: „Wy się nie bójcie i nie lękajcie tej licznej tłuszczy! Gdyż nie wasza to wojna, ale Boża […] Nie waszą rzeczą będzie tam walczyć, ustawcie się tylko i stójcie, i oglądajcie ratunek Pana, o Judo i Jeruzalemie!” (2 Krn 20,15.17). Jest jeszcze coś, co możesz zrobić, czekając na odpowiedź od Pana: uwielbiaj Go i błogosław Boga w każdym czasie! Błogosławione uwielbienie przemienia „głębię naszego ucisku” w Dolinę Beraka (czyli błogosławieństw – zob. w. 26), miejsce radosnego świętowania. Bo Jezus już zwyciężył! W Jego ręku jest siła i moc, nie ma też takiego, który mógłby Mu sprostać (w. 6).

Kazaniem „Błogosławione uwielbienie” zakończyliśmy w ostatnią niedzielę cykl rozważań pt. #Błogosławieni, prowadzonych przez pastora Piotra. Dziękowaliśmy Bogu za dzieci – w czasie ferii uczestniczyły we wspaniałym weekendowym przygotowanym dla nich przez Kościół Dziecięcy i rodziców programie. Jak zwykle entuzjastycznie śpiewaliśmy Bogu na chwałę, bo wierzymy że uwielbienie ma moc!

W bieżącym tygodniu zapraszamy na spotkania pełne modlitwy i uwielbienia. Przyjdź, jeśli pragniesz zawołać do Boga „z głębi swojego ucisku” i doświadczyć Bożych przemian:

PN 18:30 modlitwa

ŚR 18:00 nabożeństwo

PT 22:00 #NocModlitwy (jak zwykle w ostatni piątek miesiąca).

Zapraszamy!