Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Nowy lipcowy informator: wizyta pastora Janusza Sałacińskiego za tydzień

Świeżutki, jeszcze ciepły lipcowy informator „Nowe Życie” 7/2021 jest już do pobrania na naszej stronie internetowej – wydrukowany czeka na Was dziś przed nabożeństwem! Zapraszamy do lektury! Przeczytacie w nim m.in. o wizycie gościa za tydzień – przyjedzie do nas pastor Janusz Sałaciński.

Chrzest w Zakościelu: Dziewięć nowych dusz

Boża rodzina powiększyła się o dziewięć nowych osób. W sobotę 26.07. w Zakościelu, w uroczym zakątku nad rzeką Pilicą, odbył się Chrzest Wiary, w którym swoją decyzję świadomego pójścia za Jezusem potwierdzili: Anita, Ania, Bożena, Wiesława, Hania, Mariusz, Paweł, Dawid i Bartek. Witamy ich gorąco w Kościele! Podczas nabożeństwa środowego opowiedzieli swoje niezwykłe świadectwa nawrócenia – była to prawdziwa duchowa uczta. Bóg potężnie działa! Przed chrztem wspólnie modliliśmy się, rozważaliśmy Słowo i dzieliliśmy radością spotkania z Bogiem. Później, podczas zborowego pikniku, spędziliśmy czas na rozmowach, wspólnym posiłku i wzajemnym poznawaniu się. W niedzielny poranek (27.07) powitamy nowo ochrzczonych w Kościele, razem przystąpimy też do Wieczerzy Pańskiej.

Kolejna noc modlitwy

Spotykamy się w piątek o 22:00 i modlimy się przynajmniej do północy – serdecznie zapraszamy!

Chrzest Wiary

W sobotę 26 czerwca udajemy się razem do Zakościela. To już od dobrych kilku lat nasze stałe miejsce chrztów, jakie odbywają się latem. Spotykamy się w chrześcijańskim ośrodku PROEM, nad piękną rzeką Pilicą o godz. 14:00. Rozpoczniemy czasem duchowej społeczności (Słowo, uwielbienie, modlitwy), by następnie udać się nad rzekę, gdzie odbędzie się chrzest. Planujemy także zaraz po chrzcie piknik zborowy – jeżeli chciałbyś pomóc w jego organizacji, zabrać coś „na ząb” ze sobą, będzie to mile widziane! Oczywiście zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Postaramy się tak zorganizować transport, by nikt nie miał problemu z dotarciem. Zachęcamy również by zabrać swoich bliskich, rodziny, znajomych!

Wybierz Jezusa! Podsumowanie serii kaznodziejskiej „Wybierz”

Wreszcie, po dłuższej już przerwie, spotkaliśmy się razem – wszyscy razem – by wielbić Boga i wysłuchać nauczania kończącego cykl kazań pod wspólnym tytułem „Wybierz”. Bóg dotykał nas, prowadził, kruszył serca i rozpalał pragnienie podążania za Nim. Zachęcamy do odsłuchania kazań, przeżycia jeszcze raz niepowtarzalnej atmosfery ostatnich nabożeństw. Poniżej podsumowanie serii kaznodziejskiej „Wybierz”:

Część I. Dwa pastwiska: Wybierz dobrą cząstkę (Marta i Maria) – tutaj obejrzysz nagranie

Tekst biblijny: Łuk.10,38-42. To pierwsze kazanie z serii „Wybierz” oparte o historię Marii i Marty. Wybierz dobrą cząstkę! Usiądź obok Marii i wsłuchaj się w głos Jezusa! Wszystko, czego potrzebujesz to bliskość Jezusa, a jeżeli czegoś ci najbardziej brak – gdy chodzisz sfrustrowany, złościsz się na innych – to bliskość Boga. Wybierz!

Część II. Dwie bramy: Wybierz obfite życie (Abraham i Lot) – tutaj obejrzysz nagranie

Tekst biblijny: Mt 7,13-14; 1 M 13,1-13. Drugie kazanie z cyklu „Wybierz” oparte o historię o rozstaniu Abrama z Lotem. Zawsze podejmuj decyzje z Jezusem. Wybierz obfite życie i prawdziwą wolność! A jeśli dałeś się zaciągnąć w ciemną bramę – Bóg ma moc wyrwać cię z tej diabelskiej pułapki. Warunkiem uzyskania wolności jest wywyższenie Jezusa. Wybierz!

Część III. Dwie drogi: Wybierz większe bogactwo (Mojżesz i Chobab) – tutaj obejrzysz nagranie

Tekst biblijny: Liczb 10,29-36; Hebr 11,24-26. Trzecie kazanie z cyklu „Wybierz” oparte o historię Mojżesza i Chobaba. Mojżesz zaprasza swego szwagra, Chobaba, do pójścia Bożą drogą. Czy gotów jesteś pójść za Bogiem, za Jego pomysłem na twoje życie? Mojżesz już wcześniej dokonał tego wyboru – uznał hańbę Chrystusową za większe bogactwo niż skarby Egiptu. Wybierz!

Część IV. Dwie odpowiedzi: Wybierz prawdę – wybierz Jezusa (Dawid i Natan) – tutaj obejrzysz nagranie

Tekst biblijny: J 8,31-36; 2 Sam 12,1-7; Ez 8,7-9. To ostatnie rozważanie z cyklu „Wybierz” oparte o historię Dawida i Natana. Tylko Jezus, który jest prawdą, ma moc rozerwać kajdany grzechu, kłamstwa i fałszywych przekonań. Bóg w swojej wielkiej miłości upomina się o człowieka. A Natan – okazał się człowiekiem, który wybrał prawdę. Stał się narzędziem, którego Bóg użył do wyzwolenia Dawida – lustrem i szkłem powiększającym, dzięki któremu Dawid zajrzał w głąb swego serca. Czy odpowiesz Bogu „tak, potrzebuję zmiany”? Wybierz!

Jedno nabożeństwo w niedzielę – zapraszamy na godz. 11:00

Już od niedzieli 20.06 przez cały okres wakacyjny – TYLKO JEDNO NABOŻEŃSTWO NIEDZIELNE – wszyscy razem o GODZ. 11:00. Serdecznie zapraszamy! Niech łaska Boża dotyka nas, a gorące uwielbienie Pana popłynie z serc Jego ludu! Do zobaczenia!

Jezus użala się nad tobą, nie przeocz tego – mówił w niedzielę gość z Niemiec

Już obejrzysz na YouTube ostatnie nabożeństwo z 06.06.2021. Tekst biblijny: Łk 7,11-17. Na kanwie historii o wskrzeszeniu młodzieńca z Nain usługuje gość z Niemiec – br. Irek Wolf. Jezus mija kondukt żałobny. Ludzie mijają go i nie wiedzą, że jest tym, który daje życie… Ale Jezus spojrzał i użalił się nad matką… Pan Jezus użala się dzisiaj nad twoim problemem, nad twoją wiarą – pragnie dziś cię wzmocnić. Zwróć się do Jezusa. Nabierz odwagi! Zwyciężaj z Jezusem. Włącz się w atmosferę uwielbienia Boga, wysłuchaj głoszonego rozważania. Serdecznie zapraszamy! – tutaj obejrzysz nagranie.

Nowy czerwcowy Biuletyn

To będzie wyjątkowy miesiąc! Bardzo cieszymy się na nadchodzący chrzest! A przecież czeka nas tyle innych spaniałych wydarzeń. Zapraszamy – przeczytacie o tym w naszym najnowszym czerwcowym biuletynie. Cieszymy się, że jesteście z nami!☕️ Pobierz plik PDF – tutaj.

Wieczerza Pańska przełożona na drugą niedzielę miesiąca

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo niedzielne! W niedzielę 6.06.2021 r. słowem usługiwać będzie gość z Niemiec – br. Ireneusz Wolf. Wieczerza Pańska wyjątkowo w tym miesiącu zaplanowana została na drugą niedzielę miesiąca. W związku z chrztem w ostatnią niedzielę czerwca także przystąpimy do Stołu Pańskiego. Zapraszamy w niedziele jak zwykle na dwa nabożeństwa o godz. 9:30 i 11:30.

Prośmy o deszcz późnej pory deszczowej! Noc Modlitwy już w najbliższy piątek!

„Proście Pana o deszcz późnej pory deszczowej!” (Zach 10,1)

Pragniemy deszczu Bożej Obecności. Deszczu Ducha Świętego. Pisaliśmy kiedyś o „małej chmurze i deszczu błogosławieństwa” – tutaj. To zachęta ze Słowa, jaką odebraliśmy podczas jednego z nabożeństw- słowem dzielił się z nami brat Piotr. Pan wzywa nas, byśmy nie ustawali w modlitwach, w szukaniu Jego Obecności. Mówi do nas, jak prorok w historii z 1 Królewskiej 18 powiedział do swego sługi: „Wejdź wyżej i spójrz…”

Czy widzisz? Czy dostrzegasz symptomy Bożego działania w swoim życiu, w rodzinie, w kościele? Śpiewamy ostatnio dość często w zborze piękną, inspirującą pieśń: „Nawet kiedy nie widzę Ty działasz, nie zmieniasz się i cały czas działasz!” Taki jest nasz Pan! On działa! On przychodzi do nas z odpowiedzią. Czas Bożego nawiedzenia, w co gorąco wierzymy i o co się modlimy, zbliża się, a „mała chmurka” z kazania Piotra, nie jest już taka mała. Można nawet rzec, że rośnie nam w oczach! Chcemy jednak wołać jeszcze mocniej, gorliwiej i jeszcze bardziej szukać Bożej obecności. Bo ważne jest, by nie zatrzymać się w miejscu podziwiania chmury – ważne, byśmy doświadczyli niebiańskiego deszczu, wylania Ducha Świętego, przebudzenia! I o to się módlmy.

Pastor