Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Bohaterowie wiary – nowy cykl rozważań

„BOHATEROWIE WIARY” to nowy cykl rozważań w #nowezycielodz oparty na 11 rozdziale Listu do Hebrajczyków. Zapraszamy w niedzielę 26.03.2023 r. na pierwsze kazanie z tej serii, którym podzieli się pastor Piotr Karaś. „A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy […] Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu…” (Hebr 11,1.6).

50 lat razem

W ostatnią niedzielę modliliśmy się o Teresę i Zbyszka Kustrzyckich, którzy z Bożej łaski świętowali 50 rodzicę ślubu. Słowo głosił brat Izaak z Indii. W najbliższą niedzielę znów się spotykamy. Oczekujmy na Boże działanie i poruszenia!

Cuda Jezusa – wizyta pastora Jeremiego Griffiths’a

W sobotę 4.03.2023 r. gościliśmy w naszych progach pastorów, liderów oraz wszyskich spragnionych Bożej obecności przyjaciół z łódzkich zborów. Konferencja „Zdumiewające cuda Jezusa” z udziałem pastora Jeremiego Griffithsa pokazała jak bardzo kościół Jezusa głodny jest Bożego działania. Modliliśmy się o chorych, zachwycaliśmy pięknem ewangelicznych relacji o służbie naszego Pana. Uwielbialiśmy razem Boga a w przerwach dużo, dużo rozmawialiśmy przy smacznym poczęstunku. Dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy Bogu, że tak licznie i z tak gorącymi sercami odpowiedzieliście na zaproszenie. Dziękujemy naszym mówcom i wolontariuszom z KZ „Nowe Życie” Łódź za cudowną oprawę spotkania. Dziękujemy Ci Jezu za kolejny cud. Za niesamowite CUDA Jezusa. To było z wszech miar cudowne spotkanie!

Bądź spokojny, nie ustawaj w gorliwości

Bądź spokojny, nie ustawaj w gorliwości – tym pozornym zaprzeczeniem zaciągniętym z 2 księgi Królewskiej zachęcał nas brat Piotr Bester na środowym nabożeństwie. Zachęcamy do wysłuchania tego cennego rozważania Słowa

Tydzień spotkań z gościem z Kanady

Przed nami niesamowity tydzień z gośćmi! Na jutrzejszym niedzielnym nabożeństwie będą z nami jeszcze raz goście z Indii, pastor Izrael wraz z żoną Pamelą. Natomiast na początku lutego (1-5.02.2023) od środy do niedzieli odwiedI nas i niemal codziennie usłuży Słowem pastor Antoni Dabrowski z Polskiego Kościoła Pełnej Ewangelii w Kanadzie (Toronto i Hamilton), namaszczony Duchem Świętym kaznodzieja i misjonarz z wieloletnim doświadczeniem pracy misyjnej wśród ubogich Polaków w Brazylii. Oczekujmy na Boże działanie, przygotujmy serca bo wierzymy – Bóg pragnie uczynić coś szczególnego.

Pastor Antoni usługiwać będzie:
ŚR 1.02 – godz. 18.00 – nabożeństwo
CZW 2.02 – godz. 16:00 Misja Nowa Nadzieja
PT 3.02 – godz. 20:00 Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i napełnienie Duchem
ND 5.02 – godz. 11:00 – nabożeństwo

Zapraszamy!

Przeprawmy się na drugi brzeg – rozważanie Słowa

– Istnieją trzy powody, dla których możemy być spokojni, płynąc po wzburzonych falach wraz z Jezusem: 1) Jego Obietnica, 2) Jego Obecność i 3) Jego Pokój. Jeśli nie mogłeś być z nami w środę, posłuchaj rozważania Słowa, którym dzieli się pastor Piotr Karaś.

Gość z Indii

W najbliższą niedzielę (22.01.2023r.) będziemy mieć niezwykłych gości z Indii. Odwiedzi nas i usłuży Słowem oraz modlitwą pastor Israel Raj wraz z żoną Pamelą. Przybyli do Łodzi z Indii po niemal dwóch latach przerwy z nowymi świadectwami Bożego działania oraz Słowem zachęty. Pastor Israel wraz z żoną Pamelą usługują w Sharon Ministry – zakładają zbory w Indiach oraz prowadzą działalność charytatywną. Docierają do biednych ludzi, zaopatrują wioski w wodę kopiąc studnie, przywożą głodnym jedzenie. W szkole Biblijnej, którą prowadzą, przygotowują do służby misjonarzy oraz pastorów. Prowadzą także od wielu lat sierociniec, w praktyczny sposób okazując miłość Bożą najbardziej potrzebującym. Służbie naszych przyjaciół towarzyszy niesamowite namaszczenie Ducha Świętego. Jesteśmy zawsze zbudowani oraz błogosławieni ich usługą i modlimy się by tak było i tym razem. Zapraszamy serdecznie w niedzielę na godzinę 11:00!

Cudownych Świąt!

Czas świąteczny, wigilia Narodzin Zbawiciela to piękna i poruszająca chwila dla podopiecznych naszej Misji „Nowa Nadzieja”. Tym razem zdołaliśmy ugościć około 80 osób ubogich, bezdomnych, zmagających się z uzależnieniami. Potrawy najsmaczniejsze, domowe, atmosfera uwielbienia Boga, mnóstwo serdecznych uśmiechów i przelewającego się dobra – to wszystko zawdzięczamy naszemu Bogu! Dziękujemy Bogu za wolontariuszy Misji i darczyńców! Dzięki za zebrane fundusze z których zakupiliśmy paczki świąteczne dla naszych gości. Warto to robić. Oglądamy przecież tak wiele cudów i przemienionych serc. Ci, którzy jeszcze nie tak dawno sami byli bezdomni teraz pomagają innym. Znaleźli w życiu sens. – Tych dwóch bezdomnych Pawłów Jeszcze niedawno siedziało razem z wami tu na sali a teraz od czterech dni przygotowują razem z nami tą kolację wigilijną i dzisiaj wam usługują – mówił Krzysztof lider misji, do zgromadzonych. Jestem wdzięczny Bogu za nich, a oni są coraz bliżej przyjęcia Pana do serca. Życzymy Wam wszystkim pełnych miłości Bożej i wdzięczności za zbawienie w Jezusie Świąt!

Spójrz z perspektywy Nieba!

Spójrz z perspektywy Nieba – zachęcał w ostatnią środę brat Witek Ignaczak, starszy naszego zboru odpowiedzialny za Kościół Dziecięcy. Dzielił się rozważaniem o życiu Mojżesza. Sami posłuchajcie:

Goście z Norwegii

Swoją kolejną podróż misyjną do Polski kończy brat Åsmund. Wraz z Krystyną odwiedzili nasz zbór, Misję Nowa Nadzieja w Łodzi oraz inne ośrodki misyjne w Polsce. Na czwartkowym spotkaniu w Nowej Nadziei ledwie się pomieściliśmy. Naliczyliśmy samych gości (potrzebujących) 52 osoby! Dzięki Bogu nasza misyjna ekipa wraz z nowymi liderami Lidzią i Krzysiem przygotowała odpowiednią porcję strawy – tym razem wydaliśmy nie 30 a 70 litrów pysznej i sytej zupy. Nie zabrakło też pokarmu duchowego:

– Kto mieszka pod osłoną Najwyższego – jest pod Bożą opieką. Musicie zapragnąć skryć się w Bogu i ufać Bogu, nazywać Go swoją ucieczką. Podejmijcie decyzję: zaufam Bogu! – mówił brat Asmund.

Dziękujemy Bogu za służbę wśród ubogich, uzależnionych i bezdomnych którą już od dwudziestu lat możemy prowadzić w naszym mieście wspołpracując z naszymi przyjaciółmi z Norwegii. #misjanowanadzieja #nowezycielodz