Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Spójrz z perspektywy Nieba!

Spójrz z perspektywy Nieba – zachęcał w ostatnią środę brat Witek Ignaczak, starszy naszego zboru odpowiedzialny za Kościół Dziecięcy. Dzielił się rozważaniem o życiu Mojżesza. Sami posłuchajcie:

Goście z Norwegii

Swoją kolejną podróż misyjną do Polski kończy brat Åsmund. Wraz z Krystyną odwiedzili nasz zbór, Misję Nowa Nadzieja w Łodzi oraz inne ośrodki misyjne w Polsce. Na czwartkowym spotkaniu w Nowej Nadziei ledwie się pomieściliśmy. Naliczyliśmy samych gości (potrzebujących) 52 osoby! Dzięki Bogu nasza misyjna ekipa wraz z nowymi liderami Lidzią i Krzysiem przygotowała odpowiednią porcję strawy – tym razem wydaliśmy nie 30 a 70 litrów pysznej i sytej zupy. Nie zabrakło też pokarmu duchowego:

– Kto mieszka pod osłoną Najwyższego – jest pod Bożą opieką. Musicie zapragnąć skryć się w Bogu i ufać Bogu, nazywać Go swoją ucieczką. Podejmijcie decyzję: zaufam Bogu! – mówił brat Asmund.

Dziękujemy Bogu za służbę wśród ubogich, uzależnionych i bezdomnych którą już od dwudziestu lat możemy prowadzić w naszym mieście wspołpracując z naszymi przyjaciółmi z Norwegii. #misjanowanadzieja #nowezycielodz

Zwycięstwo zależy od Pana

– „Zwycięstwo zależy od Pana” (Prz 21,31) – to Słowo, które Duch Św. skierował do zboru w ostatnią niedzielę. Brat Josh z Indii przypomniał nam biblijną zasadę o tym, by nie pokładać nadziei w sile ludzkiego oręża a w Bogu jedynie. Modliliśmy się o Dorotę i Dawida, błogosławiąc ich dalszą wspólną drogę i przeprowadzkę. Razem z radością przystępowaliśmy do Wieczerzy, świadomi że ”nic nas nie odłączy od miłości Bożej” okazanej w Jezusie Chrystusie. W środę znów gromadzimy się razem na nabożeństwie a w piątek spotkamy się o 20:00 na kolejnym Wieczorze Uwielbienia. Zapraszamy!

Siła odrzutu: zrzuć stary płaszcz!

– Zrzuć stary płaszcz – poderwij się do lotu – i biegnij do Jezusa! – to przesłanie jakim w ostatnią niedzielę dzielił się z nami pastor Piotr w kazaniu zatytułowanym „Siła odrzutu”. Ślepy Bartymeusz – na co zwraca uwagę Ewangelista Marek – „zrzucił swój płaszcz, porwał się z miejsca i przyszedł do Jezusa” (Mk 10,50). Podobnie i każdy z nas – na podobieństwo znanego w fizyce „zjawiska odrzutu”  – by przyspieszyć i wznieść się na skrzydłach wiary, potrzebuje odrzucić krępujący ruchy płaszcz starego życia (Ef 4,22), płaszcz fałszywej roli do odegrania, w jaką próbuje wmanipulować nas diabeł (2 Kron 18,28-34). Wreszcie potrzebujemy zrzucić z siebie płaszcz pozornych możliwości – nie tylko grzech ale wszelki ciężar, który nas usidla (Hebr 12,1-2). Rakieta, która przebija się przez orbitę okołoziemską, dolatując do celu gubi kolejne zbędne obciążające ją elementy – nas także musi ubywać, a Chrystusa być więcej!

Odczuwaliśmy mocne działanie Ducha Świętego, tak wiele osób zapragnęło „zrzucić płaszcz” – modlić się o odnowienie życia i napełnienie Bożą mocą. Zespół uwielbienia prowadził nas w głębokim oddawaniu Bogu chwały. Na nabożeństwie modliliśmy się też o siostrę Larisę, która wraz z córką wraca do KIjowa. Jej piękne kwiaty w kolorach ukraińskiej flagi będą przypominać nam o potrzebie codziennej modlitwy o Ukrainę. W tym tygodniu – poza poniedziałkiem i środą, spotykamy się także w piątek o 20:00 na Wieczorze Uwielbienia. Pan działa! Nie przegap szansy na Bożą odnowę w twoim życiu

Czas ucieka! Warto przypomnieć sobie wykłady na temat czasów ostatecznych – zachęcamy!

W 2019 roku odwiedził nas pastor Jeremy Griffiths i poprowadził niesamowite wykłady na temat czasów ostatecznych. Czas ucieka! Przybliża się Powtórne Przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do odsłuchania tamtych nagrań:

Cz. 1 https://youtu.be/cSCmarJDUYI

Cz. 2 https://youtu.be/RQDndrZoHYY

Cz. 3 https://youtu.be/G6xU7QZcFZQ

Cz. 4 https://youtu.be/_3woOppONNU

Na wiosnę 2023 roku spodziewamy się kolejnej wizyty tego brata. Będziemy o wszystkim w stosownym czasie informować.

Zanurzeni w Chrystusa

Wielka Radość! Prawdziwe święto – swoją decyzję pójścia za Jezusem potwierdziły dziś kolejne ochrzczone osoby! Był to już drugi chrzest po tym, jak na początku wakacji powitaliśmy w Bożej rodzinie osiem osób. Przywołując słowo z Listu do Galacjan 3:27-29 (PLNT) głosił dziś pastor: „Zostaliście zanurzeni w Chrystusa i jest On tak blisko was, jak ubranie, które macie na sobie. Nie ma już więc różnicy między Żydem a poganinem, niewolnikiem a człowiekiem wolnym, mężczyzną a kobietą—zjednoczeni w Chrystusie Jezusie wszyscy stanowicie jedność. A skoro należycie do Niego, jesteście potomkami Abrahama i zgodnie z obietnicą otrzymujecie dar od Boga”. Kazanie pt. „Zanurzeni w miłości” na kanwie ŁK 7,36-50 zachęcało do bliskiej relacji z Jezusem. Po chrzcie razem przystępowaliśmy do Wieczerzy Pańskiej. Na koniec zaś – jak na rodzinę, Bożą rodzinę przystało – cieszyliśmy się rozmowami i wspólnym posiłkiem. Cudownie, że byliście! Niech Jezus będzie uwielbiony!

Wszyscy spragnieni w słabości swej
Przyjdźcie do źródła
By zanurzyć swe serca w nim
Odrzuć bóle i smutki, daj obmyć się
W wodach jego miłości
Pragnij głębiej zanurzyć się

#nowenarodzenie #nowezycielodz #chrzest

Drugi chrzest w wakacje

Czas wakacji to w „Nowym Życiu” czas misji i działań ewangelizacyjnych (na zdjęciach relacja z jednego z wakacyjnych nabożeństw podsumowującego działania Generacji Plus w Łodzi). Cieszymy się z wizyt gości, wspólnie radośnie wielbiąc Pana! Jednak naszą największą radością jest oglądanie nowych osob, które decydują iść za Jezusem! Już za tydzień w ostatnią niedzielę sierpnia (28.08) zapraszamy na nabożeństwo połączone z Chrztem Wiary oraz Wieczerzą Pańską. Wakacje rozpoczęliśmy chrztem ośmiu osób a w najbliższą niedzielę będziemy świadkami chrztu kolejnej czwórki. Chwała Jezusowi!

O prawdziwej wolności

O prawdziwej wolności w Chrystusie mówił w środę na nabożeństwie brat Jarek – jeśli nie mogłeś być z nami, zachęcamy do wysłuchania tego cennego rozważania Słowa.

Wspaniały koncert Celebrant Singers

Za nami wspaniały koncert Celebrant Singers! Dziękujemy, że przyszliście – cudowna atmosfera tego spotkania, przesłanie o Bożej miłości i łasce dotykało wielu serc! Audytorium wypełniło się po brzegi, tak wielu mieliśmy gości – jednak chcemy więcej: niech Dobra Nowina dociera do każdego zakątka Łodzi! Poniżej kilka zdjęć z tego wyjątkowego spotkania.

 

Bóg uwalnia od strachu – posłuchaj kazania z nabożeństwa środowego

W wakacje kontynuujemy spotkania – modlitewne poniedziałkowe, nabożeństwa środowe oraz spotykany się na wieczorze modlitwy i uwielbienia w ostatni piątek miesiąca. W ostatnią środę słowem o tym, jak pokonać lęki oraz osobistym świadectwem dzielił się brat Piotr Rydzewski. Jeśli nie mogłeś być z nami, a zagadnienie interesuje cię, koniec zje posłuchaj. Warto.