Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Sztuka niezłorzeczenia

Sztuka niezłorzeczenia to sztuka pilnowania swojego języka, ale także sprawdzania stanu swojego serca. Bóg zna miejsce, z którego przychodzisz. On ma moc wyciągnąć Cię z tego miejsca i je uzdrowić. Za przykładem Joba słuchaliśmy o tym, żeby błogosławić Pana w każdych okolicznościach, bo w Nim jest nasze bezpieczeństwo. Taka postawa to droga do naszego rozwoju i Bożego zwycięstwa w naszym życiu. Zapraszamy do wysłuchania całego przesłania, którym dzielił się z kościołem pastor Piotr Karaś

 

Żyć w mocy Ducha!

Niech strumienie wody żywej wypłyną ze mnie dziś! W ostatnią niedzielę, w dzień Zielonych Świąt wysłuchaliśmy kazania pastora Piotra Karasia o życiu w mocy Ducha. Tak bardzo potrzebujemy, aby te strumienie prowadziły, odświeżały naszą drogę do Jezusa, do miejsca naszego zaopatrzenia. Żyjąc w tej mocy, nie poddasz się wysokiej górze, która jest przed Tobą i przejdziesz przez nią, chwaląc naszego Pana! Zapraszamy do wysłuchania przesłania, które jest już dostępne na YouTube.

 

Ziemia jest Pańska

Ziemia należy do Pana i wszystko to, co na niej. Zaufaj Mu, On może uczynić drogi na morzu, i źródła wody na pustkowiu, ponieważ On jest stworzycielem. Należymy do Pana do stworzyciela tego świata. Ziemia jest pełna Jego chwały. Na ostatnim niedzielnym nabożeństwie dzielił się Josh Isaac Raj. Zapraszamy do wysłuchania nagrania, które jest dostępne na YouTube.

‚Pańska jest ziemia i to, co ją napełnia, Świat i ci, którzy na nim mieszkają On bowiem założył ją na morzach I utwierdził ją na rzekach. ‚

Księga Psalmów 24:1-2

Najpierw Królestwo – Nabożeństwo 14.04.2024

Bóg nigdy się od nas nie odwraca. On pragnie, abyśmy to my kierowali swoją twarz w Jego stronę. Podczas tego nabożeństwa gościliśmy Pastora Tadeusza, który przyjechał z bratem Dimą z Białorusi. Przyjechali do nas z niesamowitymi świadectwami, przez które Bóg wyraźnie do nas mówił, żebyśmy najpierw szukali Jego królestwa a wszystko inne będzie dodane. Szukajmy relacji z Nim, bo ma cudowny pokarm i wzrost dla naszego życia. Dziękujemy Bogu za ten wspaniały poranek. 
 
‚Gdyż jak deszcz i śnieg spadają z nieba i już tam nie wracają, ale nawadniają ziemię, czynią ją urodzajną i kwitnącą, dają siewcy ziarno, a jedzącemu chleb, tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wraca do Mnie próżno, lecz wykonuje to, czego pragnę, i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem. ‚
Izajasza 55:10-11

Spotkanie świąteczne w Misji Nowa Nadzieja – już mamy nowy lokal

Za nami czas największego święta kościoła – Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Świętowaliśmy również w naszej Misji Nowa Nadzieja. Suto zastawiony stół, przy którym mogliśmy zasiąść razem z naszymi gośćmi to tylko namiastka pokarmu, który przygotował dla nas Jezus Chrystus. Składając naszym gościom życzenia mówiliśmy, że Jezus ma dla nich o wiele więcej, bo może zaspokoić ich duchowy głód. A my jako misja chcemy być z nimi, zaopatrzyć, umyć, nakarmić i okazywać miłość. Fotorelacja z tego szczególnego wydarzenia.

Proroctwo – Seminarium

Wyjątkowe spotkanie w Nowym Życiu. Razem ze zborem Słowo Wiary serdecznie zapraszamy 13 kwietnia na godz. 10:00.
Naszymi gośćmi będą Pastor Simon Chua i jego żona Ping, którzy są przywódcami kościoła New Life Community Church w Singapurze. Od wielu lat są zaangażowani w budowanie Bożego Królestwa. Podzielą się z nami tym, co Bóg złożył w ich sercach w temacie daru proroctwa. W jaki sposób skutecznie używać tego daru? Jak posługiwać nim nie tylko w murach kościoła?
Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w wierze, czy też pragniesz pogłębić swoje zrozumienie proroctwa, to seminarium będzie doskonałą okazją do wzrostu duchowego. W trakcie spotkania będzie również modlitwa i posługa prorocza naszych gości.
Spotkanie planowane jest w godzinach: 10:00 – 16:00

Nabożeństwo Wielkanocne!

Zapraszamy na jutrzejsze nabożeństwo Wielkanocne! Spędźmy ten czas wspólnie świętując z radością Zmartwychwstanie Pana.
Widzimy się jutro o 11:00 – Przypominamy również o zmianie czasu

Wielkopiątkowy wieczór uwielbienia!

Zapraszamy dziś wyjątkowo na 19:00! Uwielbiajmy wspólnie Jezusa i doświadczajmy Jego niepojętej łaski. Przed nami modlitwa oraz Wieczerza Pańska

Kamień Węgielny

O Kamieniu węgielnym, o budowaniu życia na fundamencie Jezusa Chrystusa dzielił się Piotr Michalski podczas środowego nabożeństwa. Zapraszamy do wysłuchania tego cennego słowa.

”Gdy zbliżacie się do Niego, Żywego Kamienia, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga uznanego za wybrany i kosztowny, wówczas wy sami, jako żywe kamienie, jesteście budowani niczym duchowy dom, by być świętym kapłaństwem i składać duchowe ofiary, miłe Bogu ze względu na Jezusa Chrystusa. Dlatego Pismo głosi: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany i kosztowny. Kto w Niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Dla was zatem, wierzących, jest on cenny. Natomiast dla niewierzących, kamień ten, jako odrzucony przez budujących, pozostaje kamieniem węgielnym, przyczyną upadku i skałą skandalu. Potykają się o nią ci, którzy nie wierzą Słowu, na co zresztą są przeznaczeni.„

1 Piotra 2:4-8 

Błogosławieństwo metanoi

O  błogosławieństwie metanoi, którą powinniśmy rozumieć, żyć każdego dnia i przyjąć, że jest to najwłaściwsza postawa, na podstawie fragmentu z Listu do Hebrajczyków 12 dzielił się pastor Piotr Karaś podczas środowego nabożeństwa. Zapraszamy do wysłuchania.