Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Błogosławieni

– Jesteś błogosławiony (z gr. „szczęśliwy”), gdy dochodzisz do skraju swoich możliwości… Tam bowiem, gdzie towarzyszy ci poczucie utraty sił, panowania nad sytuacją, gdy jesteś skrajnie wyczerpany i ogłaszasz duchowe bankructwo – On, Bóg, manifestuje swoje Królestwo w twoim życiu. On rządzi! On przejmuje władzę! – brzmiała zachęta ze Słowa głoszonego w niedzielny poranek. Nowy Rok rozpoczęliśmy pierwszym rozważaniem z serii, którą zapowiedział pastor, opartej na Ewangelii Mateusza 5,1-12 zatytułowanej „Błogosławieni”. – Pragniesz błogosławionego życia? – słyszeliśmy – Musisz znaleźć się w Nim (Ef 1,6)! Nie ma Ośmiu Błogosławieństw bez relacji z Jezusem! – jeśli nie mogłeś być z nami, nagranie nabożeństwa odtworzysz na naszym kanale YouTube – tutaj.
Zapraszamy na kolejne spotkania, nabożeństwa, modlitwy których ostatnio jest całkiem sporo. Pamiętajmy o naszym 40. dniowym łańcuchu postu i modlitwy. Już słyszymy pierwsze świadectwa o tym, jak Bóg odpowiada, gdy Jego dzieci pragną być bliżej Niego.

Módl się, Kościele!

Już w poniedziałek 3.01.2021 rozpoczynamy nasz 40. dniowy czas postu i modlitwy. Zapraszamy na wieczorne pierwsze modlitewne spotkanie o 18:30.
Modlimy się:
➡️za zborem „Nowe Życie” i całym Kościołem w Polsce – o dalszy rozwój, jedność, wzrost we wierze, pełnię Ducha Świętego, wyposażenie do ewangelizacji
➡️za naszym miastem i regionem (miasteczkami wokół), jego (ich) pomyślnością – ale też przede wszystkim za zbawieniem naszych współmieszkańców, nawróceniem
➡️za naszym krajem – przebudzeniem w narodzie, ochroną Bożą, za powstawaniem nowych zborów w Polsce
➡️za sytuacją na świecie – czasy, w których żyjemy są szczególne, wiele się dzieje ale najważniejsze by Ewangelia była wszędzie opowiadana, by ludzie zwracali się do Boga.
Modlimy się także o zgłaszane przez Was prośby.
Jeśli masz szczególną intencję modlitewną – zgłoś ją pastorowi lub napisz na adres: – dołączymy Cię także do naszej listy kontaktowej, byś mógł otrzymywać modlitewne wieści. Módl się, Kościele!

Co nas czeka w Nowym Roku

Już jutro (31.12) zapraszamy na Sylwestrową Noc Modlitwy i Chwały a w niedzielę noworoczną – na szczególne nabożeństwo, pierwsze nabożeństwo w Nowym Roku, połączone z Wieczerzą Pańską. Niedziela ta jest też dniem, w którym modlimy się o wizję od Pana na cały rok i prowadzenie Boże. Słowo do całego Kościoła skieruje (online) bp Marek Kamiński. W poniedziałek zaś, 4.01 o godz. 18:30 rozpoczynamy 40 DNI postu i modlitwy (już mamy niemal kompletną listę ochotników do modlitwy i postu na dany dzień, ale gotowi jesteśmy stworzyć kolejną – wybierz dla siebie odpowiedni dzień…). Nie będzie to zwykłe spotkanie – zapraszamy CAŁY Kościół. Nikogo nie może zabraknąć!

40. dniowy łańcuch postu i modlitwy

Niech to będzie czterdzieści wyjątkowych dni, czas przełomu, szukania Boga i oczekiwania na Jego odpowiedź. Zaczynamy 3 stycznia o 18:30. Kończymy 11 lutego o godz. 20:00 Wieczorem Chwały. Módl się Kościele!

List od Pana Boga: Boża odpowiedź nadchodzi!

– Boża odpowiedź nadchodzi! – głosił pastor Piotr w dzisiejszym przesłaniu zatytułowanym „List od Pana Boga” (nagranie nabożeństwa jest już dostępne na YouTube). Czasem dociera do nas natychmiast, czasem z opóźnieniem (por. Dan 10,10-12), jednak zawsze Bóg słyszy i zawsze odpowiada na nasze modlitwy (Dz 10,4; Iz 59,1). Czytaj uważnie, ze zrozumieniem Boży list – ten który już przyszedł. Czekaj cierpliwie na list od Niego, badając swoje serce (Treny 3,12-40) i wiedz, że Bóg się nie spóźni. Bądź listem Chrystusowym dla innych (2 Kor 3,1-3) i zanieś im Bożą odpowiedź!
Dziękujemy Bogu za Kościół, za zachętę jaką odebraliśmy. Za nami poruszające chwile podczas wspólnej modlitwy i karmienia się Słowem. Bóg jest wierny! Zapraszamy też serdecznie na nabożeństwa i spotkania w czasie świąt, a jeśli chciałbyś podarować komuś upominek „Z serca dla serca” – znajdziesz coś z pewnością na naszym Kiermaszu Świątecznym.

Grudniowy numer Informatora „Nowe Życie”

Już można pobrać nowy numer naszego zborowego biuletynu. Znajdziesz w nim informacje dotyczące planowanych wydarzeń w okresie świątecznym, relacje z działań naszej Misji „Nowa Nadzieja” a także zachętę do wyrażania wdzięczności Bogu! Zapraszamy – tutaj.

Zbliżają się Święta

Zapraszamy na spotkania w okresie świątecznym. W środę 22.12 zapraszamy na Wieczór Adwentowy, w Dniu Wigilii odbędzie się świąteczne spotkanie w Misji „Nowa Nadzieja”, wszyscy zaś spotkamy się na Świątecznym Nabożeństwie w drugi dzień Świąt – w niedzielę o godz. 11:00. W sobotę 25.12 (nie organizujemy tego dnia spotkania) spędźmy czas z rodzinami – niech Pan Jezus Chrystus błogosławi Wasze domy i bliskich! Zapraszamy także gorąco w ostatni piątek miesiąca a także roku, na Sylwestrową Noc Modlitwy i Uwielbienia – 31.12.2021 godz. 20:00.

Świąteczne Dzieła Pomocy

Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego… Pragniemy przeżyć ten czas szczególnie, dzieląc się sercem z tymi, którym trudniej jest w życiu, a których to Bóg postawił na naszej drodze m.in. dzięki działaniom Misji „Nowa Nadzieja” oraz innym działaniom misjonarskim. DOŁĄCZ DO GRONA DARCZYŃCÓW!
🎄🎄🎄
➡️ Od niedzieli prowadzimy Zbiórkę Środków Higieny Osobistej dla naszych podopiecznych z „Nowej Nadziei” – możesz kupić szampony, mydła, inne kosmetyki dla panów i pań i dostarczyć do nas – wręczymy to im w Dniu Wigilii wraz z świątecznym poczęstunkiem ❤️
➡️ W niedzielę 19.12.2021 – po nabożeństwie zorganizowany zostanie Kiermasz Świąteczny, na którym zaopatrzysz się w miłe świąteczne upominki dla bliskich i przyjaciół – dochód wesprze działania misyjne wśród dzieci oraz naszą służbę misyjną kościelnej „kawiarenki”
➡️ Możesz przekazać Dar ❣️Serca (wpłacając dowolną sumę na konto, podczas kolekty, w innej formie – z dopiskiem „Misja”) – zebrane środki posłużą jako wsparcie misyjnych projektów w różnych częściach świata m.in. w Pakistanie.
 
Zapraszamy też na okołoświąteczne spotkania – z radością świętujmy Cud Narodzin Zbawcy! 🙌🙏😍

Sylwestrowa Noc Modlitwy i Uwielbienia

Tak się składa, że ostatni piątek miesiąca, w który regularnie już organizujemy „Noc Modlitwy i Uwielbienia”, jest także ostatnim piątkiem roku, Wieczorem Sylwestrowym. Zaplanuj z nami ten wieczór i spędź go w atmosferze modlitwy i oddawania Bogu chwały! To najpiękniejsze, co może się wydarzyć… Zapraszamy! Piątek 31.12.2021, godz. 20:00.