Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Dzień Dla Kościoła – już w listopadzie

Planujemy w listopadzie #DzieńZborowy czyli integracyjny #DzieńDlaKościoła – zaplanuj z nami całą niedzielę 14.11.2021. Będziemy poznawać się, rozmawiać… w programie konkursy (ciast i wypieków), fotograficzny i inne. Koordynatorem wydarzenia jest Gosia Barwińska (jeśli macie pytania, propozycje – zgłaszajcie). Zapraszamy! Zaplanujmy!

Wstań i chodź!

„Stań prosto na nogach swoich!” (Dz 14,10) – to wezwanie kieruje dziś Bóg do Kościoła. Żeby stanąć prosto na nogach, musisz jednak najpierw uklęknąć przed Jego Tronem – mówił w niedzielnym zwiastowaniu pastor Piotr. Znów razem wywyższaliśmy Chrystusa. Bóg dotykał serc. Leczył choroby (jeden z braci po skończonym nabożeństwie zaświadczył o uzdrowieniu nogi, które miało miejsce podczas nabożeństwa). Cieszyliśmy się wspólnotą, modliliśmy o siebie oraz o pastora z żoną, którzy udają się w podróż do Kanady.

– Apostoł Paweł, który jeszcze przed chwilą – w Listrze – dostrzegł przebłysk wiary u  człowieka cierpiącego na bezwład nóg, za chwilę ukamienowany, wywleczony za miasto (14,20), sam musi powstać i kroczyć w mocy Ducha Świętego – mówił kaznodzieja. – To jest zwycięski Kościół! Kościół Jezusa, którego bramy piekielne nie przemogą (Mt 16,18). Kościół zmagający się z przeciwnościami, jednak tryumfujący. Kościół pragnień i planów samego Boga, którego tajemnicę wyjawił uczniom Pan Jezus pod Cezareą Filipową, okolicą słynącą z bezmiaru pogaństwa i bałwochwalstwa. – Czy masz dziś dość wiary (zob. Dz 14,9), by przyjąć to, co Pan ma dla ciebie? Stań na nogi! Nie poddawaj się. Może wielokrotnie walczyłeś o innych – dziś kościół walczy o ciebie (por. Dz 14,20). Może znalazłeś się w niewyobrażalnie trudnej sytuacji – bramy piekielne cię nie przemogą! Jest jednak jeszcze jedno ważne zaproszenie, które kieruje do nas Bóg. Żeby stanąć prosto na nogach, musisz najpierw uklęknąć przed Jego Tronem. Przyjdź przed Boży tron. Doświadcz spotkania z Jezusem, który kładzie na tobie prawicę swoją (symbol władzy, panowania) i mówi: „Nie lękaj się! Ja jestem pierwszy i ostatni i żyjący. Byłem umarły lecz oto żyje, i mam klucze śmierci i piekła” (Obj 1,16-17).

Po skończonym nabożeństwie spotkaliśmy się gronie członków zboru. Podjęliśmy decyzje dotyczące uzupełnienia składu Rady Starszych na bieżącą kadencję oraz zborowej Komisji Kontrolującej. Do grona RS dołączyli bracia Witold Ignaczak i Dariusz Pomorski. Do KK: Piotr Rydzewski oraz Piotr Michalski. Módlmy się o Boże wyposażenie i prowadzenie dla przywództwa naszej wspólnoty. 

Zapraszamy na kolejne nasze spotkania w bieżącym tygodniu:

PN 18:30 – modlitewne

ŚR 18:00 – nabożeństwo

SB 15:00 – spotkanie i nocka dzieci pt. „Nie weźmiecie, nie będziecie…”

SB 17:00 – młodzieżowe 

ND 11:00 – nabożeństwo z usługą gościa, pastora Piotra Dampsa z Pułtuska.

Niech Bóg Was błogosławi!

Potężne Imię

„Jak potężne jest Imię Twe!” – śpiewaliśmy podczas kolejnego Wieczoru Chwały, który odbył się w ostatni piątek o 20:00. – Nie ma innego Imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. Tylko Imię Jezus przynosi zwycięstwo. Dlatego w tym Imieniu mówimy: Wstań i chodź! (Dz 3,6) – ogłaszaliśmy. Uwielbienie Pana Jezusa Chrystusa jest jedynym celem tych comiesięcznych wieczornych spotkań. Uwielbienie, które w konsekwencji pozwala doświadczyć autentycznej wolności, zrzucić kajdany grzechu i potępienia, otwiera nas na działanie Bożego Ducha. A gdzie Duch Pański tam wolność. Zapraszamy w kolejne uwielbieniowe piątki – następny w listopadzie. Jak zwykle o dwudziestej.

Niedziela Misyjna

Boża rodzina znów razem! Za nami bardzo rodzinna i bardzo misyjna niedziela. Modliliśmy się dziękując Bogu za misję w Gagauzji, prosząc o błogosławieństwo dla działań misyjnych w Nepalu (opowiedział o nich nasz misjonarz Piotr) oraz w Sieradzu, gdzie powstaje nowy zbór KZ (cieszymy się, że był z nami brat Mariusz, który sprowadził się do Sieradza z rodziną, by głosić tam Ewangelię i organizować regularne nabożeństwa). Błogosławiliśmy służbę wśród dzieci i nowych liderów grupy młodzieżowej – Weronikę i Michała. Słuchaliśmy też Słowa o Krzyżu (Gal 2,20 „żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus”), by następnie razem uczestniczyć w Wieczerzy Pańskiej. W najbliższym tygodniu zapraszamy na spotkania:
 
➡️modlitewne – poniedziałek 18:30
➡️nabożeństwo – środa 18:00
➡️#WieczórChwały – piątek 20:00
 
Pamiętajmy też o kolejnej niedzieli – 10.10.2021. Rozpoczynamy nowy, powakacyjny sezon służby Kościoła „Nowe Życie” spotkaniem dla wszystkich członków zboru. Pragniemy przypomnieć wizję Kościoła, opowiedzieć o bieżących planach oraz podjąć kilka ważnych decyzji personalnych. Módlmy się o Boże prowadzenie, którego tak bardzo potrzebujemy. Spotkanie, o którym mowa odbędzie się po nabożeństwie (po przerwie na kawę i smaczny poczęstunek).
 

Młodzi przybywajcie!

Ruszyły już regularne spotkania młodzieży! To czas nauczania biblijnego, doświadczania Boga ale także integracji, zabaw i budowania relacji. Cieszymy się, że byliście! Michał i Werka zachęcali i opowiadali o wizji. W planach mamy „młodzieżowe nocki”, wyjazd na Bazę Centrum i inne konferencje. Będzie pięknie! Zapraszamy w każdą sobotę o 17:00.

Płoń, Boży ogniu!

PŁOŃ, BOŻY OGNIU! Tak najkrócej można podsumować ostatnią piątkową #NocModlitwy – tak też właśnie się modliliśmy, prosząc by Duch Boży rozpalał nas na nowo. Słowo powiada: „PŁOMIENNI DUCHEM, PANU SŁUŻCIE” (Rz 12,11). Symbol ognia – płonącego krzaku, płonącej lampy zasilanej oliwą, wreszcie ognia, w którym Pan wytapia cenny złoty kruszec – często do nas wracał, gdy razem w uwielbieniu przychodziliśmy przed Boży tron. Ktoś opowiedział o swoim widzeniu, pouczeniu które przyszło w proroczym śnie. Ktoś inny odczytał fragment z Biblii. Bóg chce byśmy dla Niego płonęli. Chce oczyszczać nas i przygotowuje swoją Oblubienicę na powrót Jezusa. Fakt, że tak wiele osób pragnie gromadzić się późną nocą i czuwać, pokazuje, że Bóg wciąż i wciąż rozpala kolejne serca…
Nasze Noce Modlitwy rozpoczynamy co miesiąc w piątek o 22:00. Za tydzień (8.10) w piątek spotykamy się o 20:00 na Wieczorze Chwały. To kolejna okazja, by wraz z całym kościołem szukać Boga. A On pozwala się znaleźć…

Co nas czeka w październiku

We wrześniowo-październikowym biuletynie „Nowe Życie” (9-10/2021) piszemy o rozpoczęciu nowego sezonu służby Kościoła, spotkaniach dzieci i młodzieży oraz wizycie gości w październiku. Zapraszamy do lektury – wejdź na naszą stronę internetową i pobierz wersję PDF ➡️ (tutaj)Wydrukowane egzemplarze będą czekać na Was wyłożone przed nabożeństwem w holu naszego miejsca zgromadzeń. Cieszymy się, że jesteście z nami!

Perspektywa jaskini lwa

„Bóg ma moc przekuć gorycz zmagań w słodycz zwycięstwa. Ma moc objawić najsłodsze lekarstwo w najbardziej odrażających okolicznościach życia. Ma moc objawić swoim dzieciom swoje słodkie tajemnice, które pozostają zasłonięte dla tych, którym bóg tego świata zaślepił umysły…” W niedzielny poranek wspólnie odkrywaliśmy w Biblii „słodkie jak miód” Boże tajemnice, by następnie modlić się z wiarą, przyjmując to, co Pan miał dla nas. Słowem zaczerpniętym z księgi Sędziów (14,5-14), zatytułowanym #PerspektywaJaskiniLwa dzielił się pastor Piotr. – Bóg pozwala ci spojrzeć na życie z nowej perspektywy – mimo, że jest to perspektywa jaskini lwa (zob. Pnp 4,8). Tym razem to właśnie z tej perspektywy najwyraźniej ujrzysz Jezusa, nadchodzącego Oblubieńca i Jego potężne, chwalebne zwycięstwo! – mówił (kazanie wraz z całością nabożeństwa można odsłuchać na naszym kanale YouTube lub telewizyjnej grupie FB). – Diabłu chodzi o to, by odebrać ci pewność zwycięstwa. O to mu chodzi, byś przeraził się śnieżnym dniem (1 Kronik 11,22), ryczącym lwem w winnicy i samotnością (Sędz 14,5). Dołem, z którego trudno wyjść – bo zawsze wydaje się, że twój dół jest głębszy od innych. Przeciwnik chce sparaliżować cię ludzkimi naukami i tradycją, z której się nie wyłamiesz. Chce, żebyś bał się lwich zębów, jego łapsk a także zwykłych, przykrych użądleń pszczół. Chce żebyś zrezygnował, wzdrygając się przed nieczystością truchła, martwotą rozkładającego się cielska drapieżnika… I właśnie wówczas, gdy znajdujesz się w lwiej jamie, gdy wydaje się, że jest najtrudniej – właśnie wtedy Niebieski Ojciec szepce wprost do twego ucha: „Nie płacz! Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy! Baranek, jakby zabity…” (Obj 5,5-6) Spójrz na moją miłość, spójrz na to kim w Jezusie jesteś. Spójrz na Oblubieńca, który nadchodzi. Uwierz! Jesteś zwycięzcą!
Dziękujemy Bogu, za cudowne, budujące chwile. Za prowadzące nas wszystkich przed Boży tron uwielbienie Boga. Cieszymy się, że byliście z nami!

#NocModlitwy i #WieczórChwały

To już postanowione! Tak rozpoczniemy październik – zapraszamy na spotkania piątkowe w #nowezycielodz: 🙏 #NocModlitwy | 01.10.2021 | 22:00; 🙌 #WieczórChwały | 08.10.2021 | 20:00. 

➡️ Zapisz w kalendarzu. Nie może cię zabraknąć!

Tylko, abyś Go kochał!

Każdej niedzieli świętujemy radośnie i ogłaszamy, że On żyje! Śpiewamy Bogu: „Nie ma innego jak Ty”, „Ty jesteś Wszechmogący”! Siebie zaś zachęcamy: „Daj Bogu chwałę, a On zwycięstwo Tobie dziś da”! Tak było wczoraj. Rozpoczęliśmy wprawdzie z przeszkodami technicznymi – akustycznie. Małe trudności nie zniechęciły nas jednak, przeciwnie – zmobilizowały, by jeszcze mocniej zaangażować się w oddawanie Bogu czci. Gość ze Szwecji (Fin z pochodzenia), brat Timo Teittinen głosił Słowo o pełnym poddaniu Jezusowi. – Wszystko zaczyna się od decyzji – mówił. Czy wiesz, „czego jeszcze oczekuje od ciebie Bóg?” (5 M 10,12-13). Tylko i aż tylko tego, byś Go kochał całym sobą, byś w tej miłości był Mu posłuszny! Modlitwa przeplatała się z dziękczynieniem za Boże dotknięcie, błogosławieństwo i uzdrowienie. Ktoś doświadczył podczas Wieczoru Chwały uzdrowienia z bólu kręgosłupa, ktoś inny został podniesiony duchowo. Modliliśmy się o innych potrzebujących. Tak! To jest wspólnota modlitwy! To jest Kościół – żywy Kościół Jezusa. Zgromadziliśmy się licznie w głównej sali, nie wolno nam przy tym zapominać, że od pierwszych minut nabożeństwa w pomieszczeniach na pozostałych kondygnacjach gromadził się Kościół Dzieci. Działał tam prężny team wolontariuszy szkółkowych, trwało uwielbienie wyśpiewywane przez najmłodszych, w serca naszych pociech – w bardzo przystępny sposób – zaszczepione zostały Boże wartości i Boża nauka. I jeszcze na osłodę kawiarnia! Jak dobrze, że wszystko wróciło do normy. Kochamy spotykać się razem, rozmawiać przy kawie i ciastku, bo Kościół to nasz duchowy dom, i żadne przeciwne nam moce nie mogą tego zmienić. Dzięki Tobie, Jezu!