Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Witek Ignaczak: Zostań przyjacielem Boga

O przyjaźni z Bogiem mówił w ostatnią środę brat Witek Ignaczak. Nie mogłeś być z nami? Posłuchaj tutaj:

Wołaj w czasie bitwy!

Wołaj do Boga w czasie walki! Walcz i nie odkładaj tego na później! Złóż w Panu całą swoją nadzieję! – to przesłanie jakie odebraliśmy wczoraj z 1 Kron 5,19-20, jeden z odkrytych w Biblii „skarbów genealogii”, którymi ostatnio dzieli się Pastor Piotr. – Czasem wołamy przed walką, prosząc by nas to ominęło. Czasem wołamy już po – wyciągając bolesne lekcje z przeszłości. Jednak dziś Duch Boży objawia, że to jest ta chwila, ten czas! Właśnie dziś, gdy toczysz duchowy bój – wołaj do Pana!

Bardzo cieszyliśmy się słysząc świadectwa brata Karola z Kanady (Toronto) i siostry Stefanii z Bristolu. Czasu uwielbienia i modlitwy Kościoła nie da się przecenić – tak cudowne to chwile!

– Jezus wkracza na cmentarzysko ludzkich zranień, krzywd, przechodzi obok zgliszcz naszych złudnych nadziei, którymi jeszcze tak niedawno pysznie chlubiliśmy się – komentował Ewangelię Marka 5,1-12 pastor. Dziś wszystko przypomina cmentarz. Zraniony, wyjący jak wilk i samo kaleczący się człowiek budził strach. Był nieobliczalny, zatem wiązano go. Pętami. Łańcuchami. Zrywał je wszystkie. Miał spętane ręce i nogi. Chodziło przecież nie tylko o to, by go obezwładnić, ale także unieruchomić. Ten jednak, mimo demonicznych kajdan i ludzkich łańcuchów, przybiegł do Jezusa! Tak, przybiegł na własnych nogach! Pokłonił się Jezusowi.

Pan uwolnił go, wygnał legion demonów. I zaprosił, by teraz – już wolny – poszedł do swoich, powiedzieć innym, co Bóg mu uczynił. Pan Jezus ma moc zerwać twoje pęta. On ma moc większą niż nieprzyjaciel. Mimo związania, wewnętrznej szarpaniny, możesz przybiec do Jezusa, by pokłonić się przed Nim.

Zachęceni Słowem Ewangelii przychodziliśmy w modlitwie do Jezusa, by pokłonić się Temu, który ma moc wesprzeć nas w czasie duchowego boju, skruszyć kajdany wroga. I doświadczaliśmy Jego potężnej mocy – bo Bóg jest ten sam, wczoraj, dziś i na wieki!

Bądź z nami na kolejnych nabożeństwach. Sezon urlopowy wprawdzie w pełni, jednak nie przestajemy modlić się w poniedziałki, środy i niedziele. Bądźmy razem!

Mnóstwo radości: fotoreportaż z Chrztu Wiary i pikniku zborowego w Zakościelu

Mnóstwo radości! W sobotę 25.06.2022 r. powitaliśmy nowych osiem osób w Bożej rodzinie. Przyjęli chrzest, publicznie wyznając swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Uroczystość odbyła się w Zakościelu, chrzest miał miejsce w rzece Pilicy, po chrzcie zorganizowaliśmy cudowny piknik, a wszystko przepięknie zatrzymał w kadrze nasz nieoceniony fotograf Paweł Keler – bardzo, bardzo dziękujemy za ten profesjonalny fotoreportaż (już wiemy kto będzie robił sesje zdjęciowe na ślubach plenerowych – polecamy). Całe niebo się raduje, gdy jeden grzesznik się nawraca (powiedział Pan Jezus – Łk 15)… Dlatego wciąż nie przestajemy się uśmiechać i świętować tego wielkiego wydarzenia!

Osiem osób w ostatnią sobotę przyjęło Chrzest Wiary. „Postanowiłem iść za Jezusem” – cieszyliśmy się, śpiewając na ostatnim nabożeństwie

„Postanowiłem iść za Jezusem, nie wrócę już!” – na ostatnim nabożeństwie wyśpiewaliśmy te słowa wraz z nowo ochrzczonymi, a następnie wspólnie przystępowaliśmy do Stołu Pańskiego. Życie z Bogiem jest cudowne! Chrystus jest naszym współczującym i miłosiernym Arcykapłanem. Do Niego możesz przyjść ze swoim bólem, zranieniem – On jest najlepszym Lekarzem – mówił pastor w kazaniu. Podobnie jak biblijny Jabez (1 Kron 4,9-10) możesz zawołać do Boga, bo On wynagradza tych, którzy Go szukają (Hebr 11,6). Niedzielne przesłanie oparte na historii Jabeza poświęcone było 10 oznakom dojrzałości duchowej. Duchowa dojrzałość nie popada w pułapkę samowystarczalności, wierzy w moc błogosławieństwa. Rozumie, że prawdziwa wolność przychodzi z wewnętrznym uzdrowieniem. – Można rozerwać kajdany u rąk i nóg a mieć jednocześnie związane, skute łańcuchami serce. Dlatego wszyscy potrzebujemy najpierw rozszerzyć swoje zaciśnięte serca (por. 2 Kor 6,11) by Bóg mógł poszerzyć paliki naszych namiotów (Iz 54,2)… Nagranie nabożeństwa dostępne jest już na naszym kanale YT: tutaj.

Blask Chrystusowej pochodni

#NocModlitwy to czas duchowego boju, wstawiennictwa, życiowych przełomów. Zwycięstwo należy do Pana Jezusa Chrystusa! – ogłaszaliśmy wczoraj o dwudziestej, wraz z całym zgromadzonym na modlitwie Kościołem #nowezycielodz. Gdy oddasz Bogu do dyspozycji gliniane naczynie, którym jesteś (por. Sędz. 7), Pan go użyje – Bóg dał nam to Słowo na wczorajszym spotkaniu. – W odpowiednim czasie zajaśnieje Jego blask – cudowne światło uniesionych w górę pochodni – przypomniał pastor. Wojownicy towarzyszący Gedeonowi musieli potłuc swoje gliniane dzbany – wówczas zajaśniał Boży blask. Podobnie i my nie możemy polegać na sobje samych, a jedynie na Nim – naszej Opoce!

Piotr Rydzewski: Przyjdź do Ojca

– Jestem wdzięczna Bogu, że przyprowadził mnie do tego Kościoła – mówiła Natasza – chcę ofiarować moje życie Bogu i żyć z Nim! Wysłuchaliśmy wczoraj kolejnych świadectw katechumenów: Nataszy właśnie i Konrada. W sobotę będziemy świadkami chrztu ośmiu osób, które zdecydowały się publicznie wyznać swoją wiarę. Słowem w #srodanajaracza służył brat Piotr. Duch Św. tak wyraźnie wzywał nas do ponownego doświadczenia ojcowskiego serca Boga. – Tatusiu, chcę żebyś mnie przytulił! Tak jak dziecko pragnie bliskości ojca ziemskiego, tak bardzo powinnismy pragnąć bliskości Ojca Niebieskiego. Pełna obecności Bożej i nadzwyczajnego namaszczenia atmosfera podczas uwielbienia – odczuwalna już od pierwszych chwil spotkania – kruszyła serca. Na tym środowym nabożeństwie było nas tak wielu i tak otwarcie, chętnie przychodziliśmy do Pana…. Na kolanach… Ze łzami wzruszenia. Z radością. Zanurzeni w Jego niesamowitej miłości śpiewaliśmy: „Zaufaj serce me, Bóg twój kocha cię.… Odpocznij dziś i wiedz, że w słabości twej Jego siła jest doskonała!” Po prostu brak słów, tak niesamowicie Dobry jest Bóg…

Chrzest: sobota godz. 11:00 w Zakościelu

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami chrztu na wyznanie wiary. Kolejne serca zapragnęły wyznać publicznie, że należą do Jezusa! Zapraszamy do Zakościela na godz. 11:00. Po chrzcie planujemy piknik w gronie Bożej rodziny i przyjaciół.

Wieczór chwały i modlitwy już w piątek o 20:00

Czy tęsknisz za atmosferą Nieba, Bożej Obecności? Przyjdź już w najbliższy piątek o 20:00 na #NocModlitwy by razem uwielbiać Jezusa.

Zabezpieczone: Przywództwo w trudnych czasach

Treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, proszę poniżej wprowadzić hasło:

Boże cudów!

„Boże cudów w majestacie swym, jesteś Święty!” – śpiewaliśmy, wyrażając zachwyt nad Bożą mocą, dobrocią i miłością. – Bóg jest tak wielki, że wymyka się naszym największym wyobrażeniom na Jego temat – mówił Josh, głosząc kazanie w niedzielny poranek. Świadectwo Bożego działania opowiedziała nasza pastorowa Iwona – po tym jak Pan przeprowadził ją przez proces cudownego uzdrowienia. Słysząc to wszystko chcemy jedynie wyznać: Dzięki Ci, Panie, za Twoją łaskę!
Przed nami wspaniały tydzień modlitwy i świętowania. W piątek – #NocModlitwy. W sobotę zapraszamy na #chrzest. W niedzielę #WieczerzaPańska.
Godziny naszych spotkań w tygodniu:
PN 18:30 modlitwa
ŚR 18:00 nabożeństwo ze świadectwami
PT 20:00 noc modlitwy i uwielbienia
SB 11:00 chrzest i piknik zborowy w Zakościelu
ND 11:00 nabożeństwo z Wieczerzą Pańską
Serdecznie zapraszamy!