Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Blog Nowego Życia

Gdy wokół straszna burza

– Burza i wdzierające się do łodzi fale nie były w stanie obudzić Pana Jezusa, ale uczniowie tak! – mówił w niedzielny poranek Josh – i to jest najpiękniejsze w całej tej historii, że kiedy Boże dziecko wzywa Jezusa, On zawsze zareaguje, nigdy nie pozostanie obojętny! Wezwij Pana na pomoc, gdy przechodzisz przez burzę! Na nabożeństwie niedzielnym 9.05.2021 czytaliśmy następujące fragmenty Biblii: Mk 5,35-41; Iz 41,8-20. Kazanie o „Mocy Bożej Obecności” głosił nasz młody brat z Indii Joshua Isaac Raj. Warunkiem przedostania się na drugą stronę, gdy wokół piętrzą się problemy jest fakt, że Jezus jest z nami w łodzi – mówił. Modliliśmy się też o sytuację pandemiczną i kościół w Indiach. Możesz już odsłuchać nagrania z nabożeństwa na naszym kanale YT – tutaj. Włącz się w atmosferę uwielbienia Boga! Serdecznie zapraszamy!

Nadzieja nie zawodzi

Naszą wizją jest Kościół Nadziei sięgającej każdego człowieka. Istniejemy, by nieść ludziom żywą Nadzieję… Jezusa! Nadzieję, która nie zawodzi. Nadzieję, którą Bóg wzbudza w naszych sercach w chwilach dobrych, jak i wówczas, gdy kończą się ludzkie marzenia i możliwości. Ten sam bowiem Bóg, który zmienił nasze życie, może zmienić i Twoje! Dał się nam poznać najpełniej w osobie Jezusa Chrystusa i – głęboko w to wierzymy – pragnie dać się poznać i Tobie. Jezus powiedział: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie” (J 14,6). Opowiadanie o Jezusie, przyprowadzanie innych do Jezusa oraz pielęgnowanie Nowego Życia, jakie od Niego otrzymaliśmy, to nasza największa radość, przywilej i zobowiązanie. Zapraszamy Cię do wspólnej podróży przez życie. Z Jezusem!

Kolejne spotkanie kobiet KKK: 12.06.2021

Od jakiegoś czasu działa w naszym zborze służba kobiet o wdzięcznej nazwie „Klub Kobiet Kreatywnych”. Organizujemy regularne spotkania dla kobiet, inspirujące warsztaty, dyskusje, nawiązujemy relacje dzięki którym wspieramy się  i zachęcamy do pełnego wiary kroczenia za Bogiem. To błogosławiony, dobry czas. Bóg jednoczy nas w modlitwie, leczy zranienia, odkrywamy siłę wzajemnego wstawiennictwa. Na ostatnim spotkaniu majowym było nas jeszcze więcej – i ty możesz dołączyć!

Jeśli chcielibyście dołączyć – koniecznie skontaktujcie się z liderką Gosią Barwińską. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 12.06.2021 r.

Myślisz o chrzcie?

Wdzięczni jesteśmy Bogu za wszystkich, którzy w ostatnim czasie zdecydowali pójść za Jezusem. Spotykamy się z tą grupką osób pragnących przyjąć chrzest wiary w każdą środę o godz. 19:30 do 20:30. Rozmawiamy o „Nowym Życiu w Chrystusie” poruszając takie tematy jak: nowe narodzenie, wiara, przebaczenie, stare i nowe życie i in. Jeśli chcesz do nas dołączyć zgłoś się do pastora – serdecznie zachęcamy! Spotkania będą się odbywać w miesiącach kwietniu i maju. W czerwcu – dokładnie 26.06 – planowany jest chrzest.

Modlitwa, którą słychać w niebie

„Jeśli zamknę niebo, żeby nie było deszczu, jeśli rozkażę szarańczy, aby pożarła ziemię, jeśli też ześlę zarazę na swój lud; I jeśli mój lud, który jest nazywany moim imieniem, ukorzy się, będzie modlić się i szukać mojego oblicza, i odwróci się od swoich złych dróg, wtedy wysłucham go z nieba, przebaczę mu grzech i uzdrowię jego ziemię” (2 Kron 7,13-14)

Wierzymy w moc modlitwy. Każdego miesiąca, w ostatni piątek miesiąca spotykamy się też na całonocnym modlitewnym czuwaniu. Naszym pragnieniem jest szukanie Boga i doświadczanie Jego Obecności. Zaczynamy o godz. 22:00.

Boży mąż, Leonard Ravenhill miał kiedyś powiedzieć następujące słowa: „Kościół stojąc na nogach, umiera dlatego, że nie żyje na kolanach”. Jeśli naprawdę pragniemy Bożego życia w nas, potrzebujemy odkryć na nowo moc modlitwy. Tej modlitwy, którą słychać w Niebie! 

Biblia w 2 Kron 7,13-14 wskazuje na kilka ważnych aspektów modlitwy – tej, która podoba się Bogu. 1) „Ukorzy się” – to nic innego jak złamane serce, pokora przed Bogiem. W Jk 4,6; 1 P 5,6 widzimy jak ważne jest uniżenie przed Bogiem. Pokora pozwala spojrzeć na rzeczywistość z Bożej perspektywy. Gdy jesteśmy uniżeni, dostrzegamy Bożą świętość a naszą grzeszność. 2) „Będą szukać…” – szukanie twarzy Pana, Bożego oblicza. Pełne gorliwości i pragnącego serca, tak jak wypatruje się  wody na pustyni. Oz 10,12 mówi o postawie szukania Pana, której celem jest to „aby przyszedł i nauczył nas sprawiedliwości”. 3) „Odwróci się” – czyli nawrócenie, pokuta, odwrócenie się od złych dróg. Ps 24,3-5 wspomina o pokoleniu tych, którzy szukają Pana – ludziach czystych serc, nie skłaniających się ku marności. Takich ludzi – szczerze szukających Go – szuka Bóg! 

Tylko modlitwę poprzedzoną uniżeniem, pokutą i skruszeniem serca słychać w Niebie!

Nowy cykl kazań pastora: Wybierz dobrą cząstkę!

– Mamy możliwość wyboru dobrej cząstki! Tej, którą wybrała Maria (Łk 10,38-42). To od naszego wyboru zależy, czy przejdziemy przez nasze chrześcijańskie życie rozżaleni, szukający dziury w całym, osądzający innych, czy też spełnieni, radośni, kochający i pełni Bożego pokoju. Wybierz! Zajmij miejsce u stóp Jezusa! To najwspanialsza miejscówka na świecie – głosił w ostatnią niedzielę pastor Piotr. Całe nabożeństwo pełne wzruszających chwil, wspaniałych świadectw i gorącej atmosfery uwielbienia Pana jest już do odsłuchania na naszym kościelnym kanale YouTube – tutaj. Kazaniem tym pastor rozpoczął nowy cykl kazań pod wspólnym tytułem „Wybierz”. Oczekujemy, że Pan będzie nas wszystkich prowadził i błogosławił – modlimy się o to.

Majowy biuletyn jest już gotowy!

Świeżutki majowy biuletyn już gotowy! Piszemy w nim o Zielonych Świętach i oczekiwaniu na duchowy deszcz, zbiórce, która podbiła serca, ustalonej dacie chrztu i wizycie przedstawiciela Open Doors. Zajrzyjcie, co u nas i… do nas – zapraszamy! Biuletyn pobierzesz – tutaj.

Mała chmura i deszcz błogosławieństwa

„Oto maleńka chmurka jak dłoń ludzka wznosi się z morza”
1 Król 18,44
O chmurze, która przynosi nadzieję i o deszczu błogosławieństw mówił podczas jednej z ostatnich społeczności środowych br. Piotr Rydzewski. Gdy nie było deszczu w Izraelu, Pan powiedział: „chcę spuścić na ziemię deszcz” (1 Król. 18,1). Bóg pragnie dać nam deszcz Bożego Ducha, deszcz błogosławieństwa – czy widzisz małą chmurkę, która zapowiada Jego błogosławieństwo? Fragment z 1 Król 18,41 zatytułowany jest w przekładzie SNP „upragniony deszcz”. Czy pragniesz deszczu? Czy już słyszysz „szum ulewnego deszczu”? W. 43: „Wejdź wyżej i spójrz w stronę morza!” – mówi do nas Pan. Być może jedna chwila oddziela cię od przełomu. W. 44 sługa zobaczył! „Oto maleńka chmurka jak dłoń ludzka wznosi się z morza”. Czy widzisz?
Cudownie było wielbić Pana, otwierać się na Jego działanie i śpiewać: „nawet kiedy nie widzę Ty działasz, nie zmieniasz się i cały czas działasz!”

Przed nami Noc Modlitwy

Przed nami tydzień pełen modlitwy! Właśnie wracamy zbudowani z poniedziałkowego modlitewnego spotkania i jesteśmy głodni Bożego działania w piątek. To ostatni piątek miesiąca – czyli #NocModlitwy. Zaczynamy o 22:00 wspólnym oddawaniem Bogu chwały, w którym poprowadzi nas zespół uwielbienia. A później – jak zwykle – modlimy się do rana. Nie ma niczego równie cennego, jak doświadczanie Obecności Pana! Bądźmy razem. Bądźmy głodni Boga! Zapraszamy!

Miłosierdzie Boga odpowiedzią na zagubienie człowieka – słyszeliśmy w głoszonym w niedzielę Słowie

– Miłosierdzie jest Bożą odpowiedzią na problem odrzucenia i zagubienia człowieka – słowem na niedzielnych porannych nabożeństwach dzielił się dziś br. Dariusz. Rozważanie oparte było o Łuk.10,25-37 i Psalm 144,3. „Panie, czym jest człowiek, że się nim zajmujesz, Czym istota ludzka, że zaprząta Twą myśl?” Bogu dzięki za Jego niepojętą łaskę! Zapis nabożeństwa w Kościele „Nowe Życie” w Łodzi z dnia 25.04.2021 znajdziesz na naszym kanale YouTube – tutaj.