Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Spotkania

W tym miesiącu…

Z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Przeczytaj o tym, co wydarzy się w bieżącym miesiącu w naszym informatorze, tutaj: Nasz Informator „Nowe Życie” (wejdź i pobierz aktualny numer). Poniżej piszemy także o naszych stałych spotkaniach, godzinach i charakterze spotkań. Zachęcamy też do przeczytania najnowszych wpisów w dziale Co nowego w kościele oraz śledzenia nas na bieżąco na Facebooku i Instagramie.

Spotkania regularne w tygodniu…

Nabożeństwa główne

Serdecznie zapraszamy! Znajdziesz nas na rogu ulic Jaracza i Kopcińskiego (Łódź, ul. Jaracza 95/97). Nasze spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11:00 (z transmisją online) oraz w każdą środę o godz. 18:00 (modlitewno-nauczające). Od września do czerwca podczas naszych niedzielnych nabożeństw zawsze równolegle spotyka się Kościół Dziecięcy (realizujący program biblijnego nauczania dla dzieci i młodzieży).

Słowo na nabożeństwie niedzielnym głosi gość – kaznodzieja z Indii

Transmisje Online

Szczególnie obecnie, w czasie pandemii, ważne dla nas wszystkich jest pozostawianie w kontakcie i możliwość uczestniczenia w nabożeństwach mimo obostrzeń. Z tego powodu regularnie w każdą niedzielę o godz. 11:00 transmitujemy na żywo (w czasie rzeczywistym – nie jest to wcześniejsze nagranie) nabożeństwo, które odbywa się w naszym Domu Modlitwy na Jaracza. Dzięki transmisji możesz nie tylko nas oglądać, ale komentować, przekazać prośbę modlitewną lub dziękczynienie, które z pewnością zostanie odczytane przez prowadzących spotkanie. Zachęcamy! Więcej o tym jak dołączyć do grupy TV „Nowe Życie” przeczytasz w dziale „Media” – tutaj.

Grupa modlitewna

Spotkania grupy modlitewnej odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30. Modlimy się o bieżące potrzeby zgłaszane przez uczestników spotkania, wiernie także wstawiamy się w sposób stały w modlitwach za naszym zborem i całym Kościołem, sytuacją w kraju i na świecie, m.in. Kościołem prześladowanym. Zachęcamy, dołącz do nas. Odkryj moc modlitwy!

Spotkania młodzieżowe

Spotkania młodzieżowe w ciągu roku szkolnego odbywają się regularnie w soboty na przytulnym poddaszu (zwykle o godz. 17:00 – o ewentualnych zmianach godzin informujemy na bieżąco). W programie zawsze coś ciekawego i smacznego! W wakacje nasza młodzież uczestniczy w zjazdach młodzieżowych i misjach.

Czekamy na Ciebie – młodzieżowa grupa w niedzielę o 17:30

Szkoła niedzielna i Kościół Dziecięcy

Równolegle do nabożeństwa głównego – w niedzielę o godz. 11:00 (w trakcie roku szkolnego) odbywają się zajęcia dla dzieci grup przedszkolnej, młodszej i starszej szkolnej – tzw. Szkoła Niedzielna, spotkania Kościoła Dziecięcego lub inne zajęcia (np. zajęcia plastyczne, gry i zabawy w okresie ferii czy wakacyjnym). Zapewniamy także opiekę dla dzieci podczas nabożeństwa niedzielnego o godz. 9:30. Zajęcia biblijne dla grupy uczniów klas 7-8 odbywają się w soboty o godz. 10:00 online (w okresie ferii i wakacji zajęcia się nie odbywają). Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych przez wykwalifikowany zespół wolontariuszy i katechetów. Raz w miesiącu wszystkie dzieci spotykają się razem w ramach Kościoła Dziecięcego.

Spotkania w Misji „Nowa Nadzieja”

Zostań wolontariuszem Misji!

W naszym zborze działa służba adresowana do osób potrzebujących, biednych, bezdomnych i uzależnionych. Przy ul. Gdańskiej 29 regularnie, od 2003 roku prowadzona jest działalność charytatywno-misyjna Misji „Nowa Nadzieja”. Projekt realizujemy z zaprzyjaźnioną z nami Fundacją Trygt Ly z Norwegii. We wtorki od 10-12 spotkanie w małej grupie (spotkania o charakterze edukacyjno-terapeutycznym), w czwartki o godz. 16:30 społeczność misyjna (w programie wspólne śpiewanie, mini-wykłady biblijne, motywacyjne, ciekawi inspirujący goście, gorący poczęstunek). Misja otwarta jest w czwartki już od godz. 14:00 – możesz przyjść, ogrzać się, odpocząć i poczekać na społeczność.

„ABC Chrześcijaństwa” oraz spotkania małych grup

W Kościele działają też małe grupy takie jak „Kurs Alfa”, „ABC Chrześcijaństwa” (o godzinach i zmianach na bieżąco informujemy na kościelnym FB) oraz grupy domowe (w różnych lokalizacjach) – jeśli chciałbyś dołączyć do jednej z nich napisz do nas na adres

Spotkania dla małżeństw i rodzin

Regularnie raz w miesiącu odbywa się spotkanie seminaryjne w ramach projektu „Nowe Życie Rodziny”. Kolejne spotkania w ramach tego projektu odbywać się będą po wakacjach – zob. informacje bieżące na kościelnym FB.

Spotkanie „Jak ogarnąć nastolatka” na poddaszu

Nasz informator

O tym, co dzieje się w danym miesiącu w zborze dowiesz się zaglądając do naszego informatora, który czeka na Ciebie w wersji drukowanej w kościele. Tutaj możesz pobrać go w pliku PDF – Nasz Informator „Nowe Życie”. Zachęcamy też do odwiedzin w dziale Co nowego w kościele oraz bieżącego śledzenia nas na Facebooku i Instagramie.