Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

UKRAINA #PomocUchodźcom

Od czasu wybuchu wojny dołączyliśmy jako wspólnota wierzących do akcji pomocy uchodźcom – działamy jako centrum relokacji, zapewniamy dach nad głową, opiekę i wsparcie dla mam z dziećmi. Bezpłatnie wydajemy żywność, artykuły higieniczne i pomagamy w załatwianiu spraw formalno-prawnych (PESEL, zasiłki itp.) oraz próbujemy pośredniczyć w znalezieniu naszym gościom z Ukrainy nowych domów/mieszkań, szkół (zbieramy na wyprawkę szkolną) oraz miejsc pracy. Do chwili obecnej ponad 120 osób skorzystało z naszych noclegów, większość znajdując tu schronienie na czas kilku tygodni (do czasu znalezienia nowego, samodzielnego już mieszkania i pracy), niektórzy (ciężko chorzy i bez perspektyw na pracę, mieszkanie, pozostają z nami na stałe). Jak możesz pomóc?

  • -> MODLITWA – bo tylko z Bożą pomocą wszystko jest możliwe!
  • -> WOLONTARIAT – dołącz do sztabu kryzysowego i zaangażuj się osobiście
  • -> FINANSE – zbieramy wciąż środki finansowe, które można wpłacać na konto zboru z dopiskiem „UKRAINA” – wszystkie środki używamy na rzecz naszych gości z Ukrainy. Tutaj w prosty sposób dokonasz wpłaty online (pamiętaj by dopisać w tytule „Ukraina”) – tutaj.
  • -> BAZA DANYCH O PRACY I MIESZKANIACH – jeśli chcesz udostępnić mieszkanie lub znasz miejsce, które mogłoby się stać domem dla mam z dziećmi, jeśli masz informację o potencjalnym miejscu pracy – daj nam koniecznie znać!

Aktualne informacje z naszej służby Uchodźcom z Ukrainy znajdziesz tutaj – tutaj przeczytasz artykuły w kategorii „Ukraina #PomocUchodźcom”.

Bądź z nami w kontakcie! Dziękujemy za każde wsparcie w tych trudnych czasach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania zgłoś się do pastora lub koordynatorki naszych działań: Kasi Michalskiej.