Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Inny rodzaj ewangelizacji

Od wielu lat prowadzimy w Łodzi projekt „Coffee House”. To szczególny rodzaj pracy misyjnej i ewangelizacynej. Jeśli szukasz swego miejsca w Kościele, porozmawiaj z wolontariuszami, z pastorem i przyłącz się do tej służby!
Naszym zadaniem jest zrozumieć człowieka, jego problem. Być z nim i dać mu nadzieję, pokazać drogę ku wolności. Ale to on musi zechcieć zmienić swoje życie. Nie możemy zrobić tego za niego. Chcemy wspierać go w walce ze słabościami, w kształtowaniu charakteru. Pokazać lepszą stronę życia. Przekonać, że jest wyjście z sytuacji. My, chrześcijanie, doskonale wiemy o tym, że Bóg jest rozwiązaniem każdego problemu, ponieważ doświadczyliśmy tego (i wciąż doświadczamy na nowo) na swojej skórze. Jednak w gościach Coffee House’u takie słowa wywołują żywe oburzenie: „A CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ NA TEMAT MOICH  PROBLEMÓW ?!!”
Dlatego wolontariusze Coffee House’u starają się przede wszystkim poznać człowieka, który do nas przychodzi, jego problemy, szczerze zaprzyjaźnić się z nim. Chcemy naśladować Jezusa, który przebywał wśród ludzi i ich trosk, nie uciekał od trudności, rozmawiał, był przyjacielem. Nie potępiał, nie wywyższał się i nie nadymał.
Chcemy pokazać Jezusa w praktyce. Chcemy, żeby nasi goście odczuli, że każdy z nich jest drogocenny w oczach Jezusa a jego życie godne uwagi.
Więcej o Coffee House tutaj: www.coffeehouselodz.org

Dodaj komentarz